General Tire na TransAnatolia Rally

General Tire na TransAnatolia Rally
 
Vodičom tohtoročnej TransAnatolia Rallye stálo v ceste viac ako 2850 kilometrov rozbitého asfaltu, drsného štrku a púštneho piesku. Závod odštartoval v Istanbule a pokračoval cez Bolu Abant, Hayman a Karadag a končil v Sile. Trasa viedla od severozápadu Turecka až po ďaleký juh krajiny a späť. V priebehu náročného závodu vypukla pandémia koronavírusu, ktorá účastníkom desiateho ročníka najvýznamnejšej tureckej motoristickej akcie ešte viac sťažila život. Bola to jedna z najnáročnejších výziev pre tímy i usporiadateľa rallye.

Tím General Tire na čele s Kerimom Tar a spolujazdcom Onurom Sirimoglu zvíťazil v kategórii Raid. "Vzhľadom na rozmanitosť povrchov, na ktorých sme pretekali, bola kvalita pneumatík pre náš úspech rovnako dôležitá ako kvalita samotného vozidla," hovorí Kerim Tar. "Pri náročnosti trás a naozaj extrémnych podmienkach bolo tým najdôležitejším, že sme sa mohli na naše vybavenie spoľahnúť na sto percent." Grabber AT3 nám umožnil ísť s autom na maximum v každom okamihu závodu. "

General Tire sa v TransAnatolia angažoval nielen ako sponzor a dodávateľ pneumatík, ale počas akcie tiež pomáhal vodičom s mechanickými znalosťami. "V tejto ťažkej dobe bolo pre nás dôležité akciu podporiť, ako najlepšie sme mohli," hovorí Hüseyin İşsever, Brand Manager General Tire. "Vodiči, ktorí sa prihlásili k tejto pozoruhodnej výzve, mali možnosť na vlastnej koži vyskúšať výnimočné schopnosti našich pneumatík na hranici toho, čo je možné - na vyjazdenej trati, ale najmä mimo nej. "Dalo im to pocit neobmedzenej schopnosti, ktorú chceme vyjadriť naším sloganom" Anywhere is possible - Kdekoľvek je to možné ". "

Terénna pneumatika Grabber AT3 od spoločnosti General Tire si poradí nielen s náročnými terénnym závodom ako je TransAnatolia, ale hravo si poradí so všetkým, čo dennodenne zažívajú moderné SUV, pick-upy, alebo terénne vozidlá. Grabber AT3 ponúka kombináciu výnimočných schopností v teréne a vynikajúceho správania za každého počasia. Vďaka veľkému množstvu lamiel v inovatívnom behúňi poskytuje Grabber AT3 skvelú priľnavosť a veľmi účinne prenáša hnacie a brzdné sily na vozovku. Behúň zabezpečuje účinné samočistenie a skvelú trakciu v bahne. Agresívne ramenné bloky, ktoré zasahujú do bočnice pneumatiky, zabraňujú poškodeniu bočnice kameňmi, štrkom a inými nečistotami. Grabber AT3 sa vyrába v 41 veľkostiach - od 15 do 22 palcov - a je schválený pre rýchlosť až 240 km / h. Viac info nájdete tu.