Nascar preteky až do roku 2022

Nascar preteky v Mostě až do roku 2022

Júnové preteky NASCAR Whelen Euro Series v Autodrome v Moste boli obrovským úspechom. Akciu si nenechalo ujsť pred 20 000 fanúšikov motošportu. Počas pretekárskeho víkendu sa mohli diváci pozrieť vedľa európskej série NASCAR aj na ďalších sedem zaujímavých sérií historických vozidiel FIA Lurani Trophy, Haig, Triumph & British GT Competition, DMV Formel V, Drexler Automotive - AFR a Kampf der zwerg.

Divákom sa podarilo ponúknuť skvelú atraktívne a pestrú podívanú a tímom a jazdcom zas perfektné zázemie a skvele rozloženú trať. Pre NASCAR Whelen Euro Series tak bolo prirodzeným a logickým krokom predĺžiť kontrakt s autodrómom Most. Fanúšikovia sa tak môžu tešiť, že uvidia na mosteckom okruhu americkej špeciály minimálne ďalšie tri roky.

General Tire, oficiálny partner seriálu NASCAR Whelen Euro Series, bude dodávať tímom aj v najbližších sezónach slick (hladké) a wet (pneu určené na mokrú vozovku) pneumatiky, ktoré boli špeciálne vyvinuté v USA vzhľadom na náročnosť pretekov NASCAR, a ktoré poskytujú skvelý výkon za všetkých podmienok.