Testovanie Altimax One v Portugalsku

Testovanie Altimax One v Portugalsku

Nedávno sme sa v Portugalsku zúčastnili predstavenia a testovania najnovšej rady pneumatík značky General Tire - Altimax One a Altimax One S. Na akciu dorazilo viac ako 160 hostí z celej Európy, ktorí mohli osobne otestovať vlastnosti najnovších produktov General Tire na kľukatých portugalských cestách s prekrásnym výhľadom na krajinu i more.

Po otestovaní môžeme potvrdiť, že osobné cestné pneumatiky Altimax One aj Altimax One S poskytujú naozaj maximálnu istotu pri prejazdoch zákrutami, spoľahlivé brzdenie na suchých aj mokrých vozovkách a zvýšenú priľnavosť za mokra. Čo nemožno opomenúť bol aj vysoký jazdný komfort.

Altimax One je vybavený trojdrážkovým dezénom navrhnutým tak, aby poskytoval vodičovi presné ovládanie a bezpečné brzdenie na suchej ceste. Veľký počet záberových hrán poskytuje vodičom zvýšenú trakciu a istotu za mokra, keď sa poveternostné podmienky zhoršia. Počas fázy uvádzania na trh bude Altimax One k dispozícii v 12 rozmeroch pre ráfiky od 15 palcov, vrátane rozmeru pre populárne kompaktné modely, ako je VW Polo.

Altimax One S je dezén so štyrmi drážkami, ktorý je navrhnutý tak, aby vyhovoval vyšším výkonom a aby sa zabezpečilo lepšie rozptýlenie vody pri vyšších rýchlostiach. Altimax One S bude spočiatku dostupný v 37 rozmeroch pre ráfiky od 15 do 20 palcov a pokrýva veľké množstvo typov vozidiel od kompaktných až po stredne veľké modely s vysokým výkonom vrátane obľúbených modelov ako je Mercedes-Benz triedy C. Ďalšie rozširovanie sortimentu bude prebiehať do roku 2020 a 2021.

Pneumatiky Altimax One a One S sú schválené do rýchlosti až 300 km / h a zaručujú úplnú istotu jazdy v zákrutách a za veľkej rýchlosti. Altimax One & Altimax One S ponúka vylepšené EÚ štítky v rámci celej rady, pričom väčšina rozmerov dosahuje hodnotenie B pre priľnavosť za mokra a C pre valivý odpor.

Ako Altimax One, tak Altimax One S sú vybavené jedinečným indikátorom nerovnomerného opotrebenia VAI a indikátorom nutnosti výmeny pneumatík RTM.